Ekonomi

SPK Başkanı Gönül: Gayrimenkul değerlemesi vergi kaybını önler

SPK Başkanı İbrahim Ömer Gönül, Türkiye Değerleme Uzmanları Derneği ve Türkiye Devlet Değerleme Uzmanları Birlikleri Konseyi’nin İstanbul’da düzenlediği 2. Uluslararası Değerleme Uzmanları Forumu’na katıldı.

Gönül, gayrimenkul değerlerinin doğru raporlanmasının sermaye piyasasında şeffaflığın artması ve yatırım kararlarının etkinliği açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

SPK Başkanı, gayrimenkulün finansal sistemde temel teminat unsuru olmasının yanı sıra işletmelerin aktifleri arasında da önemli bir yer tuttuğunu kaydetti.

‘Vergi kaybını önlüyor’

kalp, s Sektörde 159 gayrimenkul değerleme kuruluşunun faaliyet gösterdiğini belirten 15 bin 744 kişi ‘Gayrimenkul Değerleme Ruhsatlarının’ bulunduğunu ve bunların 6 bin 444’ünün etkin olarak çalıştığını belirtti.

SPK Başkanı şöyle devam etti: “Yılda ortalama 1 milyona yakın gayrimenkul değerleme raporu üretiliyor. Tüm tapu işlemleri için gayrimenkul değerlemesi yapılması, vergi kayıplarının önüne geçerek hem alıcının hem de satıcının değer konusunda daha sağlıklı ve sağlıklı işlem yapmasına olanak tanıyacak.”

demrehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu