Haber

Kızılay Okulu öğrencilerinden depremzedeler için etkileyici bağış

Kızılay Okulu öğrencilerinden depremzedeler için etkileyici bağış

55 bin TL bağışta bulunurken yazdığı notlar duygulandırdı.

MANİSA – Manisa’da ilkokul öğrencileri, yüzyılın felaketi Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem nedeniyle başlattıkları kampanyada toplanan yaklaşık 55 bin TL’yi Türk Kızılayı Manisa Şubesi’ne bağışladı. Minik öğrencilerin depremzedeler için yazdığı notlar duygulandırdı.

Yunusemre İlçesi’ndeki Kızılay İlkokulu öğrencileri, okul yönetimi ve okul aile birliğinin organizasyonuyla, yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşlar için bağış kampanyası başlattı. Türk Kızılayı Manisa Şubesi yetkililerinden mühürlü bağış zarflarını teslim alan okul yöneticileri, okulda eğitimlerine devam eden 1350 öğrenciye dağıttı. Öğrenciler ve velileri depremden etkilenen vatandaşlara bağışta bulunurken, depremden etkilenen vatandaşlar için de zarflara küçük notlar bıraktı.

Toplanan bağışlar, okul yöneticileri ve okul aile birliği tarafından sayılan 53 bin 680 liralık bağışlar, makbuz karşılığında Türk Kızılayı Manisa Şubesi yetkililerine teslim edildi.

Kızılay İlkokulu Müdürü Bayram Akın, öğrenciler ve velilerinin ilk günden bu yana depremzedeler için seferber olduğunu söyledi.

Asrın felaketinin yaşandığı günden bu zamana kadar güçlendirme kampanyalarını sürdürdüklerini belirten Akın, “Okul aile birliğimiz ve öğretmenler kurulu olarak bir karar aldık ve kampanyayı başlattık. Okul yetkilileriyle iletişime geçtik. Konuyla ilgili Türk Kızılayı Manisa Şubesine başvurarak yardım zarflarını teslim aldık.Bu zarfları öğrencilerimiz aracılığıyla velilerimize gönderdik.” Türk Kızılayı’na teslim ettik.

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, yardımlaşma ve dayanışmanın Türk milletinin kodlarında olduğunu söyledi. Kampanyaya destek veren herkese teşekkür eden Demirtaş, “Türk Kızılayı Manisa Şubemiz Yunusemre ilçemize 24 derslikli okul kazandırdı. Asrın faciasının ardından Türk Kızılayı Manisa iş birliği ile kampanya başlattık. Şube, okul öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle vefa zamanı dedi.Toplanan bağışları Türk Kızılayı Manisa şubesine ulaştırdık.Yardımcılık ve dayanışma milletimizin kodudur.Okul müdürümüz Türk Kızılayı’na teşekkür ederim. Kampanyaya destek veren Manisa yetkilileri, öğretmenleri ve öğrencileri. İyi ki Kızılay’ımız var, yeter ki yardım dernekleri var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu