Haber

Depremzedeleri Gülizar Biçer Karaca’dan Dinledi: “Afad 4. gün saat 14.30’da yardıma geldi, ‘Millet abartıyor’ diyorlar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın Denizli’de ziyaret ettiği Adıyamanlı depremzede, “Dördüncü gün akşam saat 2-3 sıralarında AFAD yardıma geldi. Gece 4 gibi halkımız çıktı. -5.’İnsanlar abartıyor’ diyorlar, ben yaşadıklarımı söylüyorum, ne fazlalık, odun dağıtıyorlar, çadırdayız, gidiyorum, odun ver’ diyorum. ‘, ‘bitti’ diyor. ‘Köyde nasıl biter köyde herkesin odunu kömürü çokmuş’ diyorum asıl depremzede benim yani başkası öteki sen odun vermedin bakıyor. Nerede oy potansiyeli yüksekse bana ‘geç benim şahsi malımı al’ dedi ‘hayır almıyorum’ dedim ”Senin şahsi malını istemiyorum’ dedim” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Adıyaman depremzedesini Denizli’de ziyaret etti. Depremin ilk günlerinde yardımların olmamasından şikayetçi olan depremzede, şunları söyledi:

“Odun dağıtıyorlar, çadırdayız. Gidiyorum, ‘odun verin’ diyorum, ‘bitti’ diyor. ‘Köyde nasıl biter, köyde herkesin odunu kömürü çokmuş’ diyorum. ‘Senin özel malını istemiyorum’ dedim.

“AFAD DEPREMİN DÖRDÜNCÜ GÜNÜDÜR”

Depremin dördüncü gününde arama kurtarma ekiplerinin geldiğini belirten depremzede, “Doğrusunu söyleyeyim evlatlarım dördüncü gün akşam insanlara ‘Kepçeyle ne yapıyorsunuz? ‘ Çıldırdım dördüncü gün gece 2,3 sularında AFAD yardıma geldi.Bizimki 4-5 çıktı. Abartıyorlar’ diyorlar. Yaşıyorum diyorum ne eksik ne fazla. Sonra kalkıp hastaneye gittik. Aslında hastanenin duvarları darmadağın, hava soğuk, elektrik yok. ,yok birşey donmuş kemiklerimiz kırıldı sonra ne oldu tırlarla yardım geldi atıyorlar çuval atıyorlar yağmura karda atıyorlar bir sistem bir paylaşım ankaradan sonra rahatladım geldim Ankara yemeğim, kıyafetim, ayakkabılarım paramparça oldu. Polis hemen ayakkabımı değiştirdi, çocuklarım için battaniye, çabuk arabalara binin ‘bunu yiyin, bunu yiyin’, hepinize teşekkür ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu