Haber

Kılıçdaroğlu: Asıl zammı seçimden sonra göreceksiniz

Kılıçdaroğlu: “Asıl zammı seçimden sonra göreceksiniz”

ERZİNCAN – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ocak ayından sonra belediye başkanları seçim süreci gelecek, asıl artışı seçimden sonra göreceksiniz. Asıl mağduriyeti o zaman göreceksiniz.” söz konusu.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’nda düzenlenen törenle karşılandı. Kılıçdaroğlu daha sonra seçim otobüsü ile Tercan ilçesine hareket etti. Kılıçdaroğlu, güzergah boyunca yolda durup bekleyenleri selamlayarak, Tercan ilçesinde kurulan meydanda vatandaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada “Emeklinin durumunu biliyorsunuz. Ne diyorlar? Ama ocaktan sonra bir bakarsınız yağmur yağacak. unutma unutma Ocak ayından sonra yani belediye başkanlarının seçim süreci gelecek. Belediye başkanları seçildikten sonra asıl artışı göreceksiniz. İşte o zaman asıl mağduriyeti göreceksiniz. İşte o zaman vatandaşın ağzını nasıl sıktıklarını göreceksiniz. O yüzden.” Allah aşkına size hatırlatmak gibi bir görevim var. Tekrar kullanın.” açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, eline aldığı 200 liralık banknotu göstererek, “Bakın bu 200 lira. Piyasadaki en yüksek numaralı banknot bu. 200 lira. Ne zaman çıktı ve bugüne kadar neler yapıldı? 200 liralık banknot 2009 yılında yürürlüğe girdi.Yürürlüğe girdiğinde bu banknotla 131 dolar alıyordunuz ve sadece 7 dolar alıyorsunuz.Paranın nasıl eridiğine dair daha güzel bir örnek göstermiyor.İki,pirinç Ne zaman bu para yürürlüğe girdi 44 kilo pirinç alındı ​​Şimdi bu 200 lirayla sadece 5 kilo pirinç alınıyor Kuzu eti ilk çıktığı zamanlar 14 kilo kuzu alınabiliyordu Şimdi sadece 5 kilo pirinç alınıyor 600 gram alın. Bakın, bu banknot çıkarıldıktan kısa bir süre sonra Erdoğan şu konuşmayı yaptı: ‘Para, tıpkı bir bayrak gibi, bir marş gibi, bir ülkenin gücünü, prestijini, bağımsızlığını simgeler.’ Gerçek mi, evet, doğru. Paranın prestiji milletin prestijidir. 200 liranın nereden geldiğini, Türkiye’nin bugünkü itibarının ne olduğunu gördünüz. Siz ve benim içinde bulunduğumuz şartları düşünmemiz gerekiyor. O yüzden elinizi vicdanınızın üzerine koyun ve çokça oy verin.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu