Ekonomi

Japonya, Orta Doğu’daki durumun ekonomiyi etkileyebileceği konusunda uyardı

Japon hükümeti, Orta Doğu’daki çatışmanın enerji maliyetleri yoluyla ekonomiyi etkileyebileceği konusunda uyardı. Ancak hükümet, Japon ekonomisinin ılımlı toparlandığı yönündeki görüşünü koruduğunu da vurguladı.

Ekim ayı aylık raporunu yayınlayan Kabine Ofisi, hükümetin Orta Doğu’daki gelişmeleri “Japon ekonomisi için aşağı yönlü risk oluşturabileceği” gerekçesiyle yakın ilgi gerektiren faktörler arasına dahil ettiğini söyledi.

Kabineden bir yetkili şunları söyledi: “Japonlar daha yüksek ithalat maliyetleri nedeniyle ev“Tüketim ve şirket kazançları üzerinde olumsuz bir etki olabilir.”söz konusu.

Japon hükümetinin aylık raporunda, artan fiyatlar ile finans ve sermaye piyasalarındaki dalgalanmaların etkilerine dikkat edilmesi gerektiği de yinelendi.

Rapora göre Japonya, iş dünyası duyarlılığına ilişkin değerlendirmesini Temmuz ayından bu yana ilk kez yükseltti ve “genel olarak ılımlı bir iyileşme” olduğunu söyledi.

Yukarı yönlü revizyon, Japonya BankasıBu, Reuters’in bu ayın başında gerçekleştirdiği ve üçüncü çeyrekte ticari güvenin arttığını gösteren bir anketi yansıtıyor.

Hükümet ayrıca küresel nakit sıkılaştırmasından kaynaklanan aşağı yönlü risklere ve Çin ekonomisinin görünümüne ilişkin endişelere karşı temkinli duruşunu sürdürdü.

Rapor, BOJ’un 30-31 Ekim’de yapacağı para politikası toplantısı öncesinde yayımlandı.

Forex Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu