Yaşam

İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Kıbrıs’ı Sarstı

Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu tarafından 8-11 Aralık tarihleri ​​arasında düzenlenen 9. Halk Dansları Şenliğine İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu damgasını vurdu.

 

Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu 9. Halk Dansları Festivali 8-11 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildi. Festivale İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Türkiye’yi temsilen onur konuğu olarak katıldı. İnegöl Belediyesi ekibi, çeşitli yörelere ilişkin oyunlarla sahne aldığı festivalde büyük beğeni topladı.

 

CUMHURBAŞKANI ERSİN TATAR’A TÜRK BAYRAĞI VERİLDİ

Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu’nun 9. Halk Dansları Festivali kapsamındaki gösterilerin ilki, 9 Aralık Cuma günü başkent Lefkoşa’daki Yakın Doğu Üniversitesi Kongre Salonu’nda gerçekleştirildi. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın izlediği gösteride toplam 13 grup sahne aldı. İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, İnegöl ve Trabzon yöresel oyunlarıyla Kuzey Kıbrıs seyircisiyle buluştu. Aynı programda İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın Türk Bayrağı motifli filografi hediyesi de Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa tarafından KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a takdim edildi.

 

Şölen kapsamındaki bir diğer gösteri ise 10 Aralık Cumartesi günü Gazimağusa’daki Rauf Raif Denktaş Kongresi ve Stand Köşkü’nde gerçekleşti. 8 takımın sahne aldığı gecede İnegöl ekibi, İnegöl ve Zeybek oyunlarıyla izleyenleri büyüledi. İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu da Kıbrıs ikilisini sahneleyerek Kıbrıslı seyircilere büyük bir jest yaptı. Gecenin sonunda Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu Lideri Hasret Kadirağa’ya Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa tarafından ikramda bulunuldu.

 

İNEGÖL HEYETİNDEN PROTOKOL ZİYARETLERİ

İnegöl’ü temsilen halk oyunları ekibiyle Kıbrıs’a giden Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa ve Belediye Meclis Üyeleri; Selim Emre Aydın, Mevlüt Akbay, Fahrettin Baykan ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kılıç da eş zamanlı olarak bir dizi ziyarette bulundu. Ziyaretlerin ilkinde İnegöl heyeti, Başbakan Yardımcısı ve Kültür, Turizm, Çevre ve Gençlik Bakanı Fikri Ataoğlu ile Bakanlık makamında bir araya geldi. Heyet bir başka ziyarette Gençlik Dairesi Başkanı Hakan Özsaygın ile görüştü.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu