Teknoloji

Denizaltı Korku Oyunu Satışları Patladı: “Bu Yanlış Geliyor”

Tüm dünyanın soluksuz takip ettiği Titan denizaltısından maalesef kötü bir haber geldi. Günlerdir en küçük ayrıntısına kadar merakla takip edilen Titan denizaltı faciası, Steam’de Iron Lung adlı benzer konulu bir oyunun satışlarını patlattı.

Titanik batığını görmek için 5 kişiyle okyanus tabanına 4 KM’lik bir yolculuk yapan Titan denizaltısının enkazına ait bazı kısımlara maalesef ulaşıldı.

Enkaz bölümlerine ulaşılana kadar içerideki 5 kişinin oksijeninin saatler önce tükendiği varsayıldı. Arama kurtarma çalışmaları devam ederken, halk Titan’ın böyle bir sefer için ne kadar sadık olduğunu sorguladı.

Titan felaketi tüm dünyanın gündemindeyken, Iron Lung adlı oyunun satışları çılgınca arttı.

Oyunun geliştiricisi de bu tüyler ürpertici durumu Twitter hesabından “yanlış geliyor” notuyla paylaştı.

Denizaltının ilk kaybolduğu haberinin geldiği günden bu yana oyunun satışlarının nasıl arttığını grafikte rahatlıkla görebiliyoruz. Oyunun geliştiricisi de kaldığımız durum karşısında şaşkınlığını dile getirdi.

Iron Lung oyununun başına gelenler ne ilk ne de son olacak gibi görünüyor.

Bu grafik, dünyaya bir salgın yayarak tüm dünya nüfusunu öldürmeye çalıştığımız Plague Inc. oyunla ilgili. Kolaylıkla görülebileceği üzere oyun, pandeminin dünyayı etkisi altına almaya başladığı 2020 yılında satışlarda önemli bir sıçrama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu