Haber

AK Parti İzmir Milletvekili ve İl Başkanı İzmir’de Metro ve Tramvay İşçilerinin Grevi Nedeniyle Vatandaşların Mağdur Olduğunu Açıkladı

AK Parti İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan ve partisinin İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, metro ve tramvay personelinin grevi nedeniyle vatandaşların mağdur olduğunu belirterek Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi.

İnan, yaptığı açıklamada, İzmir’de haftanın ilk gününün olumsuz bir olayla başladığını belirterek, en çok düşünce yaşayan İzmirlilerin İzmirliler olduğunu söyledi.

Sabah toplu taşımayı kullanmak için metro ve tramvay istasyonlarına gittiklerinde vatandaşların şok olduğunu belirten İnan, “Yolcular metroyu kullanamayacaklarını metro istasyonuna geldiklerinde öğrendiler. Bazı hemşehrilerimiz bekledi. bilmeden binecekleri tramvay için saatlerdir.İşletmenin bağlantı süreci de bu yönde başarısız olmuştur.Basın 1 aydır alakasız konular hakkında.Açıklamaları düzenleyen Tunç Soyer bu konuda çalışsaydı. Yaklaşan kriz, İzmir bugün bu felaketi yaşamayacaktı.İzmir Büyükşehir Belediyesi maalesef hem iş sözleşmesinin tarafı olan işçileri hem de hizmeti kullanacak vatandaşlarımızı mağdur etti.” ifadeleri kullandı.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, belediyenin kentin üç ana sorunu olan çöp, su ve ulaşımda başarısız olduğunu belirterek, özlük hakları konusunun adeta bir çıkmaza dönüştüğünü belirtti. kriz.

Saygılı, “Şehir trafiğinin felç olmasını tüm uzuvlarıyla izleyen, sözlerinin hiçbirini yerine getirmeyen CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’e söylenecek tek söz var; İzmir’i yönetemezsiniz.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu