Yaşam

Sosyal medya fenomeni Merve Taşkın’a ‘OnlyFans’ davası

Sosyal medya fenomeni Merve Taşkın, OnlyFans hesabı kullandığı için 12 Ocak tarihinde hâkim karşısında çıkacağını duyurdu. Taşkın daha evvel de Instagram’da paylaştığı Seks Müzesi fotoğrafları nedeniyle müstehcenlik hatasından yargılandığını hatırlatan Taşkın, “5 yıl boyunca suç işlememem gerekiyordu. OnlyFans mahkemede suç sayılırsa ikisinin cezası birleşecek ve hapse gireceğim” dedi. Taşkın, “Tepki gösterenler tebrikler amacınıza ulaştınız” diye reaksiyon gösterdi.

Taşkın, bir evvelki yıl da Instagram’da paylaştığı Seks Müzesi fotoğrafları nedeniyle müstehcenlik hatasından yargılanmış ve kontrole tabi tutulmuştu.

Instagram’da 500 bini, Twitter’da ise 80 bini aşkın takipçisi bulunan toplumsal medya fenomeni Merve Taşkın, OnlyFans kullanımı nedeniyle duruşmaya çıkacağını tabir etti. Kendisine gelen iletisi toplumsal medyadan paylaşan Taşkın, 12 Ocak günü OnlyFans kullandığı ve Instagram hesabında paylaştığı fotoğraflardan ötürü “müstehcenlik suçu” altında yargılanacağını açıkladı.

‘TEBRİKLER AMACINIZA ULAŞTINIZ’

Taşkın paylaşımlarında şu tabirlere yer verdi:

“12 Ocak günü mahkemem var. ‘OnlyFans’ kullandığım ve Instagram hesabımda paylaştığım olağan fotoğraflardan ötürü müstehcenlik hatası ismi altında mahkeme kararı alindi. Reaksiyon gösterenler tebrikler hedefinize ulaştınız.

Daha evvelden Amsterdam Seks Müzesi’ne gittiğim ve Instagram hesabımda fotoğraf paylaştığım için 5 ay mahpus cezası almıştım. (BBC bile haberini yapmıştı) 5 yıl boyunca kabahat işlememem gerekiyordu. OnlyFans mahkemede hata sayılırsa ikisinin cezası birleşecek ve mahpusa gireceğim.”

NE OLMUŞTU?

Merve Taşkın, 2020 yılının ocak ayında Amsterdam’daki Seks Müzesi’nde çektiği fotoğraflar nedeniyle geçen yıl mahpus cezasına çarptırılmıştı. Lakin mahkeme, kararın açıklanmasını geri bırakarak Taşkın’ın 5 yıl kontrole tabi tutulacağını açıklamıştı.

Bu kontrol kapsamında Taşkın’ın kanun gereği kontrol mühleti boyunca hiçbir suça karışmaması gerekiyordu. Ama Taşkın’a nazaran OnlyFans kullanımı cürüm sayılırsa, iki ceza da birleşecek ve bu Taşkın’ın mahpusa girmesine yol açabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu