Haber

Siirt’te Kaçak Su Kullanımına Yönelik Denetimler Sıklaştırıldı

Siirt Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü (SİSKİ) ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaçak su kullanımının önüne geçmek ve su kaynaklarının daha aktif kullanılmasını sağlamak için geniş çalışma başlattı.

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Osman Hacıbektaşoğlu’nun talimatıyla gerçekleştirilen bu denetimler, halkın içme suyu sıkıntısı yaşamaması için sıklaştırıldı.

Siirt’te yaz mevsiminin kurak geçmesi ve iklim kuraklığı nedeniyle ana kaynaklarda su seviyesinin düşmesi nedeniyle bazı bölgelerde yaşanan su sorununun önüne geçmek amacıyla kaçak su ekipleri, kaçak olduğu tespit edilen şahıslar hakkında yasal işlem başlattı. tarlada çalışmaları sırasında şehrin içme suyunu kaçak kullanıyorlar.

Yapılan incelemelerde tarla, bağ ve bahçelerin kaçak sulandığı, içme suyu kullanıldığı tespit edilirken, kaçak su kullananlar hakkında cezai işlem uygulandı.

Yetkililer, kaçak su kullanan vatandaşların ihbar edilmesini isterken, kaçak su kullananların gözlerinin bağlanmasına izin vermeyeceklerini ve kaçak su ile mücadeleye devam edeceklerini vurguladı. – SİİRT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu