Teknoloji

Pininfarina’dan iPhone 13 Pro ve iPhone 14 Pro İçin Kılıf

Otomobil dünyasının en tanınan tasarım şirketleri ortasında yer alan İtalyan şirket Pininfarina, ABD merkezli teknoloji şirketi Apple için özel bir çalışma yaptı. Yapılan bu çalışma, iPhone 13 Pro ve iPhone 14 Pro için dizayn edilen özel telefon kılıfları ortaya çıkardı. Kılıfların üretimi için Inkar isimli bir şirket ile iş birliği yapan Pininfarina, nitekim de dikkat çeken bir işe imza atmış durumda.

Pininfarina’nın iPhone kılıfları, şirketin 50 yıl önce tasarladığı Ferrari 512 S Modulo Concept isimli otomobilin tasarımına dayanıyor. O dönemlerde pek çok ödüle layık görülen Ferrari 512 S Modulo Concept tasarımı, bundan sonra yalnızca 99 adet iPhone’da ‘kılıf olarak’ varlığını sürdürmüş olacak. Üretilecek 99 kılıfın kaçının iPhone 13 Pro, kaçının iPhone 14 Pro için olduğu ise açıklanmadı.

Karşınızda Pininfarina’nın iPhone kılıfları!

Pininfarina tarafından tasarlanan iPhone 13 Pro ve iPhone 14 Pro kılıfları, tamamen özelleştirilebilir yapılara sahipler. Bu bağlamda; beş farklı renk seçeneği, lens kısmı için iki farklı deri çeşidi, kasa içinse ahşap, karbon fiber yahut alüminyum yüzey tercihinde bulunulabilecek. Böylece zati 99 tane üretilecek kılıfların hiçbiri, diğerine benzememiş olacak.

99 kılıfın 5 adedini ise sabit dizayna sahip olacak. Bu tasarımı üstteki fotoğrafta görüyorsunuz. Pininfarina, bu 5 kılıfı doğrudan Ferrari 512 S Modulo Concept ile özdeşleştirmiş durumda. Kılıfın orta kısmındaki kırmızı çizgiler, ikonik arabanın çizgileri ile tam olarak birebir. Pininfarina, kılıfların özel seri numaralarına sahip olacağını söz ediyor.

Ferrari 512 S Modulo Concept şöyle görünüyordu:

Ferrari 512 S Modulo Concept, 1970 yılında sırf bir adet üretildi. İllginç bir dizayna sahip olan muhteşem araba, tüm tekerlerinin gizlenmiş olması, basık ve cam yüklü yapısı ile dikkat çekiyordu. Üstelik bu konsept araba çok süratliydi. Pininfarina, aracın 354 km/sa sürate ulaşabilmesini sağlayan V12 motor için, motor kapağına 24 delik yerleştirmişti. O delikler, iPhone kılıflarında da karşımıza çıkacak.

Yapılan açıklamaya nazaran özel kılıflar, 1 Aralık’ta piyasaya sürülecek. Fiyatı ise şu an için gizemini koruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu