Haber

O kadar vazgeç! Kendi belediyesinde verdiği sözü yerine getiremedi…

Türkiye 14 Mayıs seçimlerine adım adım ilerlerken, cumhurbaşkanı adayları ve partiler de peş peşe vaatlerini sıralıyor. İktidara yönelik büyük eleştirilerin yöneltildiği muhalefette birçok vaatler de sıralandı.

Muhalefetin adayı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin her bayram emeklilere verdiği ikramiyeleri eleştirerek emekliye verdiği sözü açıkladı.

Buna göre Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı olduğunda emeklilere her bayram taban fiyatından ikramiye verileceğini, seçimden sonra bu yıl Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyelerini hızla 15 bin lira olarak hesaplara yatıracağını söyledi.

Kılıçdaroğlu bol bol vaatlerde bulunurken, CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İZENERJİ’de DİSK’e bağlı Genel İstihdam Sendikası ile Toplu İş Sendikası arasında yapılan toplu iş görüşmelerinde anlaşma sağlanamayınca işçiler yarım gün iş bıraktı. işveren.

İstediği oranda zam alamayan 7 bin İZENERJİ çalışanı, başta kent içindeki yeşil alanlar olmak üzere Büyükşehir’in birçok iş kolunda yarım gün süreyle işine ara verdi.

SÖZLEŞME VERİLMEZSE İŞÇİLER GREVDE İZMİR’DE HAYAT DURACAK

İZENERJİ işçileri şimdi de sakal bırakma ve sivil protesto eylemleri gerçekleştiriyor.

Sendika ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan toplu iş görüşmelerinde 60 günlük yasal süre dolmadan anlaşma sağlanamazsa 7 bin İZENERJİ işçisi greve gidecek.

İşçiler greve gittiğinde İzmir’de hayat duracak ve bu durum kentte yaşayanları olumsuz etkileyecek.

MART İkramiyelerini Alamadılar

İZELMAN’ın 11 bin çalışanı ve 7 bin İZENERJİ çalışanı, Mart ayında bayram öncesi ikramiyelerini alamayınca Ramazan Bayramı hüznü yaşadı.

Bayrama ikramiyesiz giren işçiler, çocuklarına bayram hediyesi alamadılar.

Kılıçdaroğlu’nun vaatleri havada uçuşurken CHP’li belediyelerde işçilerin mağdur edilmesi, muhalefet adayına olan güveni yerle bir ederken, büyük tepkilere de neden oldu.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE İkramiye VERİLMİYOR

Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu için illeri gezen Mansur Yavaş’ın uzaktan yönettiği Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde işçiler ikramiye şoku yaşadı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden ANFA Genel Müdürü Yıldırım Özer, Ramazan ikramiyelerinin Mayıs ayının ilk haftasında ödeneceğini işçilere cep telefonu mesajıyla bildirdi.

Bayram sonrası işçilerin ikramiyelerini bırakması sosyal medyada tepkilere neden oldu.

KAYNAK: SABAH GAZETESI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu