Yaşam

Marvel’in grafik tasarımcısı John Romita Sr hayatını kaybetti

Marvel’in ikonik sanatçılarından biri olan John Romita Sr., 93 yaşında hayatını kaybetti. Sanatçının ölümünü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla oğlu John Romita Jr. olarak isimlendirdi.

John Romita Jr. “Bunu tüm kalbimle söylüyorum, babam John Romita bu Pazartesi sabahı uykusunda huzur içinde öldü. O, sanat dünyasında bir efsaneydi ve onun izinden gitmek benim için bir onurdur.”

Ntv’ye göre DC Comics kreatif direktörü Jim Lee, Romita’nın oğlunu da paylaştı: “Babanızın birçok nesilden hayrana ve yaratıcıya ilham vermiş ve onları eğlendirmiş harika, çok yetenekli bir ressam ve sanatçı olduğunu söylemeye gerek yok. Ama benim için o … O bundan daha fazlasıydı. Otuz yılı aşkın kariyerim boyunca içgörülü tavsiyelerini aldığım baban inanılmaz bir rol modeldi.”

JOHN ROMITA SR. DSÖ?

1930’da Brooklyn’de doğan John Romita Sr. Özellikle Marvel için yaptığı çalışmalarla tanınıyordu. DC Comics için de çalışmıştı.

En bilinen eseri “İnanılmaz Örümcek Adam”dır. 1966’da Steve Ditko’dan devraldı ve çizgi romanı zirveye taşıdı. Ancak Stan Lee ile tartıştıktan sonra Romita Jr. bu diziden ayrıldı. Sanatçı ayrıca The Punisher ile tanınıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu