Haber

Maltepe Belediye Meclisi’nde Öncelik Kadın

Türkiye’de kadınlara seçme ve seçilme hakkının tanınmasının 88. yıl dönümü Maltepe Belediye Meclisi’nde kutlandı. Önder Ali Kılıç, Meclis’te kadınlara gül dağıttı, konuşmalarda kadınlara öncelik verildi.

Maltepe Belediye Meclisi’nin olağan toplantıları Aralık ayında başladı. Moderatörlüğünü Maltepe Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı Ali Kılıç’ın yaptığı toplantıya Prof. Dr. katıldı. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Önder Kılıç, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 88 yıl önce bugün kadınlara seçme ve seçilme hakkını verdiğini hatırlatarak, “Kadınlarımızın seçme ve seçilme hakkını kazandığı bu özel ve anlamlı günü kutluyorum. seçildi.” söz konusu. Kılıç, Meclis’in ardından Maltepe Belediye Meclisi kadın meclis üyeleri ile Yazı İşleri Müdürlüğü’nün kadın çalışanlarına birer gül takdim etti.

“Siyasetin birleştirici bir dil getirmesini temenni ediyorum”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da duyurduğu “İkinci Yüzyıla Çağrı” toplantısına katıldığını belirten Kılıç, “Sayın Başkan, geleceğe dönük ekonomi Politikalarını açıklayan ve vizyonunu ortaya koyan Türkiye’nin 2. yüzyılda nasıl demokrasi ile taçlandırılabileceğinin ve daha müreffeh bir düzeye getirebileceğinin mihenk taşlarını paylaştı. Yurt içi ve yurt dışında deneyimli, bilgili ve vizyoner danışmanlarla çalışacağını kamuoyu ile paylaştı. Bu adımların daha müreffeh, daha çağdaş ve yaşanabilir bir Türkiye’de kutuplaştırıcı olduğu kadar birleştiren ve kardeşçe yaşadığımız bir siyaset dili getirmesini temenni ediyorum. Buradan Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına başarılar diliyorum” dedi.

Fındıklı Mahallesi’nde yeni yaşam merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla Fındıklı Mustafa Zengin İlköğretim Okulu önündeki boş alana “Fındıklı Sosyal Yaşam Merkezi”nin temellerinin atıldığını belirten Kılıç, “Bu proje ne zaman hayata geçecek? Bittiğinde Fındıklı’daki vatandaşlarımızın en önemli sorunlarından biri çözülecek”Çevresi geniş bir proje. Fındıklı halkımıza hayırlı olsun. Altayçeşme’deki parkımızın açılışı da aynı gün yapıldı. Sayın İmamoğlu ve çalışma arkadaşlarına Maltepe halkı adına, şahsım ve belediyemiz adına teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

‘Demokrasi, adalet ve özgürlüklerin temellerini atacağız’

2023 yılının büyük umutların ve yeniliklerin yılı olacağını vurgulayan Kılıç, “2023 yılını kutlarken, Cumhuriyet’in 2. yüzyılında demokrasinin, adaletin ve özgürlüklerin temellerini hep birlikte atma imkanı bulacağız. Kim olursa olsun, tek bir kişinin değil, toplumun her kesiminin kararı olduğunu belirten “2023’te Türkiye’yi inşa etmek için siyasi kimliklerimizi bir kenara bırakarak hepimizin bu ülkeye vefa borcu olduğunu düşünüyorum. ortak akılların ve kararların alındığı, farklılıklarıyla birlik içinde var olduğu yerdir. Bu duygularla hepinizin yeni yılını kutluyorum. Maltepe’ye hayırlı olmasını diliyorum.” .

Gündem maddelerinin görüşülmek üzere ilgili kurullara gönderilmesinin ardından toplantı sona erdi. Bir sonraki Meclis toplantısı 7 Aralık Çarşamba günü yapılacak. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu