Haber

Küçükçekmece Belediyesi’nden ‘Artırım’ Uygulaması: Atıklar Geleceğe ve Ekonomiye Kazandırılacak

Küçükçekmece Belediyesi, Sıfır Atık Yönetmeliği kapsamında sistemli depolama alanlarına gitmeden değerli atıkları toplayarak ekonomiye ve çevreye geri kazandırmak amacıyla ‘Kartım’ projesini hayata geçirdi. İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nün başlattığı atık ayrıştırma ve toplama projesi olan bu uygulama ile Küçükçekmeceliler, atıklarını Atakent Mahallesi’ndeki 1. kartlarıyla ilçe genelindeki marketler.

Başkan Kemal Çebi: Küresel ısınma bir varsayım değil, olan bitendir. My Card ile hem farkındalık yaratacağız hem de bilinç geliştireceğiz.

Gelecek nesillere temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için Küçükçekmece’de çevreye duyarlı çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Başkan Kemal Çebi, “İlçemizde atık yönetimini hem kent sağlığı hem de ekonomik bir alan olarak görüyor ve hareket ediyoruz. Uygun bir atık yönetim planı ile. Bu bağlamda Kartım uygulaması hem farkındalık yaratacak hem de farkındalığı artıracak bir projedir. Atık yönetiminde en değerli paydaşlarımız komşularımızdır. My Card ile hem alışkanlık oluşturacağız hem de doğa dostu bir şehir hayatını birlikte inşa edeceğiz. Hep birlikte doğayı koruyarak sıfır atık hedefimize değerli katkılar sağlayacağız. Mahalle sakinlerimizin bu konudaki hassasiyetlerini biliyorum. Duyarlılıklarından dolayı tüm Küçükçekmecelilere teşekkür ediyorum.”

‘Kartımı’ nasıl alırsınız?

Uygulama kapsamında her türlü ambalaj atığı (kağıt, karton, plastik, metal), elektrikli ve elektronik ekipman atıkları, bitkisel atık yağ atıkları 1. Sınıf Atık Toplama Merkezine getirenlere My Card’a para puan yüklenecek. kilogram başına belirlenen fiyat kapsamındadır. 1. Sınıf Atık Toplama Merkezi Atakent Mahallesi 4. Cadde 221. Cadde adresinde bulunmaktadır. My Card almak isteyen vatandaşlar bu merkeze başvurarak kartlarını alabilecekler.

Kentte yaşayanlar para puanlarını ilçe sınırları içinde anlaşmalı market, kafe, lokanta ve restoranlarda kullanabilecek.

Küçükçekmeceli, https://küçükçekmece.istanbul/Bahis hakkında detaylı bilgiyi adresinden alabilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu