Haber

Kayseri’deki belediyelerden deprem bölgesine araç ve personel desteği

Kayseri Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Hacılar, Develi ve İncesu belediyelerinin desteğiyle Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Göksun ilçesine 30 araç ve 50 işçi sevk edildi.

Hürriyet Mahallesi Asri Mezarlık otoparkına belediye ekiplerince getirilen kamyon, iş makinesi, çöp kamyonu, konteyner ve tır gibi 30 araç sarsıntılı bölgede kullanıma hazırlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kayseri’den deprem bölgesine daha önce de yardım gönderildiğini söyledi.

Büyükkılıç, Hacılar, Develi ve İncesu belediyelerine ait 30 araç ve 50 personelin Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine gönderileceğini bildirdi.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in Kahramanmaraş’ta vali koordinatörü olarak görev yaptığını kaydeden Büyükkılıç, şunları kaydetti:

“Kayseri denilince bir fedakarlık ve kazandığını harcamak helaldir. Biz de bu anlayışla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kayseri başından beri adeta seferber oldu. Kayseri’den yüzlerce değil bine yakın tır gitti. farklı amaçlarla deprem bölgesine yardım malzemesi götürdü.Sadece Kahramanmaraş’ta değil diğer illerde de 300’e yakın araç seferber oldu.İlçelerimizin temelleri aynı şekilde devam ediyor.Melikgazi, Kocasinan ve Talas başta olmak üzere 16 ilçemiz , ekipleri ve ekipmanlarıyla oradalar.”

Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak Kahramanmaraş’ta konteyner kent kurduklarını da hatırlattı.

Büyükkılıç, Kayseri halkına teşekkür ederek, 40 binin üzerinde depremzedenin kentte ağırlandığını sözlerine ekledi.

Araçların ve işçinin Göksun’a hareket ettiği programa, konuşmanın ardından Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek de katıldı.

aglasunhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu