Haber

İşte Burs Projesi ile Depremzedelere Kahramankazan’da İş Fırsatı

Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan büyük depremin ardından yapılan yardım çalışmaları arasında yer alan “İşte Kardeşlik Projesi” Kahramankazan’a yerleşen depremzedelere umut oldu.

Kahramanmaraş merkezli Türkiye’yi derinden sarsan depremlerin ardından çok sayıda depremzedeyi kucaklayan Ankara’nın Kahramankazan Belediyesi, “Kardeşlik İş Başında” projesiyle Ankara’da ikamet eden depremzedelere iş bulma imkanı sağladı. Proje kapsamında 330 depremzede istihdam edildi. Evini ve işini kaybeden depremzedelere Kahramankazan’da güvenli bir şekilde hayatlarına devam etme imkanı sunulurken, aynı zamanda gelir kapısı da açıldı. Evim Evindir projesinin ev sahipliğinde Kahramankazan’da 5 bin 400 depremzedeye iş imkanı sunan proje kapsamında www.istekardeslik.com internet sitesi kuruldu. “İşte Kardeşlik” diyerek takviye vermek isteyen patronlar, uygulama üzerinden depremzedelerin iş bulmasına katkıda bulundu.

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, belediyenin her zaman depremzedelere kucak açacağını belirterek, “Örnek belediyecilik anlayışımız hiç bitmeyecek, örnek projeler ortaya koymaya devam edeceğiz ve her zaman olduğu gibi vatandaşımızın yanında olacağız. Millet olmak bunu gerektirir. Zor zamanlarda bir araya gelip birbirimize destek olmak ecdadımızın görevidir.” En değerli miraslarımızdan biridir” dedi.

“Örnek belediyecilik anlayışımız asla bitmeyecek”

Depremin ilk anından itibaren durmaksızın çalışan ve depremzedelerin yaralarını sarmak için büyük çaba sarf eden Oğuz, “Kardeşlerimizin evsiz, işsiz kalmasına izin veremeyiz. Bugüne kadar elimizden gelen her şeyi yaptık. bundan sonra da inşallah bundan sonra da devam edeceğiz.”Örnek belediyecilik anlayışımız hiç bitmeyecek, örnek projeler ortaya koymaya ve her zaman olduğu gibi vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Millet olmak bunu gerektirir. Birbirimize sarılmak, zor zamanlarda birbirimize destek olmak atalarımızdan kalan en değerli miraslarımızdan biridir” dedi.

Depremzedeler, Kahramankazan’da kendilerine sağlanan imkanlar için Belediye Başkanı Oğuz’a ve Kahramankazan halkına teşekkür ederek, bu yardımın en büyük umutları olduğunun altını çizdi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu