Haber

İsrail’in Gazze baskınlarında müthiş bilanço! Sayı açıklandı

İşgal altındaki İsrail 2,3 milyon savunmasız Filistinli yaşıyor Gazze Şeridi’ne yönelik hava saldırıları 23. günde tüm şiddetiyle devam etti. Yıllardır abluka altında olan açık hava hapishanesi isminde “Gazze Şeridi’ndeki soykırımın bilançosu açıklandı.

Hükümetin Gazze Medya Dairesi Başkanı Selame Maruf, düzenlediği basın toplantısında, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana yoğun bombardıman altında tuttuğu Gazze’deki yıkım ve can kayıpları hakkında bilgi verdi.

İSRAİL’İN SİVİL YERLEŞMELERE YÖNELİK SALDIRILARINDA 32 BİN BİNA YIKILDI

Maruf, saldırılarda 200 binden fazla evin bombalandığını, bunlardan 32 bininin tamamen yıkıldığını veya yaşanmaz hale geldiğini belirtti.

Maruf ayrıca saldırılarda 80 hükümet binası, 47 cami, 3 kilise ve 203 okulun bombalandığını, 37 tanesinin hizmet dışı kaldığını söyledi.

Büro Başkanı Maruf, saldırılarda 116 sağlık personeli ve 18 kurtarma ekibi üyesinin hayatını kaybettiği, 12 hastane ve 32 sağlık ocağının hizmet dışı kaldığı bilgisini paylaştı.

“GAZZE BİR AFET BÖLGESİDİR”

İnternet hizmeti ve bağlantısının kesildiği iki gün boyunca İsrail’in 60’tan fazla katliam gerçekleştirdiğini belirten Maruf, bu katliamlarda yüzlerce kişinin öldüğünü ve yaralandığını belirtti.

Bugün Gazze bir afet bölgesidir.Maruf, uluslararası toplum ve kuruluşlara sorumluluklarını yerine getirme çağrısında bulundu.

Uluslararası toplumun 21. yüzyılın bu insani Nakba’sına tepkisi ( büyük felaketGazze’ye yönelik utanç verici tutumunun tarihe geçeceğini kaydeden Maruf, saldırıların durdurulması ve insani yardımların Gazze’ye engelsiz ve düzenli bir şekilde girmesinin sağlanması için önlem alınmasını istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu