Haber

İnegöl Belediyesi Öğretmenlerini Unutmadı

Belediye Lideri Alper Taban, İnegöl Belediyesi bünyesinde farklı ünitelerde misyon yapan 84 öğretmenle öğlen yemeğinde bir ortaya geldi. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen buluşmada, bu özel gün anısına pasta bölümü ve armağan takdimleri de gerçekleştirildi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenlik unvanını kabul ettiği 24 Kasım tarihi, ülkemizde 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor. Bugün tüm yurtta olduğu üzere kentimizde de Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlanırken, İnegöl Belediyesi kendi bünyesinde hizmet veren öğretmenleri de unutmadı. İnegöl Belediyesi’nin; İNESMEK kurslarında, Spor İşleri Müdürlüğünün spor okullarında, Gençlik Merkezinin sanat kurslarında, Beşinci Mevsim Kreşinde ve Manisiz Toplumsal Ömür Merkezinde misyon yapan 84 öğretmen için Gastro İnegöl’de kutlama programı düzenlendi.

“ÇOK ÖZEL BİR GÖREV İCRA EDİYORSUNUZ”

Belediye Lideri Alper Taban, öğlen yemeğinde İnegöl Belediyesi öğretmenleriyle bir ortaya geldi. Kültür Toplumsal İşler Müdürlüğü tertibiyle yapılan kutlamada, öğretmenler günü programı Gastro İnegöl’ün eşsiz lezzetleriyle tatlandı. Yemek sonrası İnegöl Belediyesi öğretmenlerine hitaben kısa bir selamlama konuşması yapan Lider Alper Taban, “Bugün 24 Kasım. Başta burada bizimle birlikte olan tüm öğretmen arkadaşlarımızın bu manalı gününü kutluyorum. İnegöl Belediyemizin öğretmen takımı burada. 84 kişilik bir öğretmen takımımız var kurumumuzda. Sizler çok özel bir misyon icra ediyorsunuz. Pırıl pırıl bir takımımız var. Her biriniz birbirinden değerlisiniz bizim gözümüzde. Ben bundan kıvanç duyuyorum. Gösterdiğiniz ilgi, alaka ve çabadan ötürü da ayrıyeten teşekkür ediyorum. Bugün Öğretmenler Günü özelinde bir ortaya geldik fakat gönüllerimiz her vakit bir bunu bilmenizi isterim. Ortamızda farklı farklı ünitelerde vazifeli öğretmenlerimiz var. Lakin hepiniz birebir bütüne hizmet ediyorsunuz. Ortak paydamız İnegöl. Şahsımda da dahil olmak üzere kentimize, bu kentte yaşayan vatandaşlarımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Sizlere sağlıklı ömürler diliyor kaç 24 Kasımlara erişmenizi temenni ediyorum” dedi.

Konuşma sonrası öğretmenlerle birlikte günün anısına pasta kısmı de yapılırken, Lider Taban öğretmenlere armağan takdiminde de bulundu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu