Haber

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’tan seçim açıklaması

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Lideri Lütfü Savaş, cumhurbaşkanlığı seçiminin sonucuna ilişkin, “Siz ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu hep birlikte önemli bir demokratik mücadele örneğini ortaya koyduk. Tüm anti propagandalara ve olumsuzluklara rağmen. Gerçeği yansıtmayan kampanyalar, barış ve refah için mücadeleye devam etmenin doğru yol olduğuna inanıyoruz.”

Başkan Savaş, 28 Mayıs Pazar günü yapılan 2. Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlarını bugün Twitter hesabından yaptığı paylaşımla değerlendirdi. Savaş, seçimlerin Türkiye ve Hatay için hayırlı olmasını dileyerek şu açıklamayı yaptı:

“13.Cumhurbaşkanlığı seçiminin ülkemize, bölgemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere siz hep birlikte önemli bir demokrasi mücadelesi örneği sergilediniz. 23 kişinin hayatını kaybettiği deprem sonrası bin, Hatay’dan kesintili olarak farklı şehirlere göç ettik.Zorluklara rağmen oy kullanan bazı hemşerilerim memleketlerine dönerek oy kullandılar. köylüler

Bilindiği kadarıyla ülkemizdeki tüm Suriyeli seçmenlerin yaklaşık beşte birinin Hatay’da oy kullandığına dikkat çekmek isterim. Ayrıca sınırımızdaki sorunlar nedeniyle komşu ülkede görevde olan ve deprem nedeniyle ilimizde görev yapan çok sayıda seçmen de Hatay’da oy kullandı. Sonuç olarak, uygulamalı bir çabaydı. Tüm anti-propagandalara ve gerçeği yansıtmayan tüm olumsuz kampanyalara rağmen ihtiyacımız olan barış ve refah için çabayı sürdürmenin en gerçek yol olduğunu düşünüyoruz. Büyük bir yıkıma uğramış, yüzbinlerce insanı bu koşullarda evsiz ve işsiz bırakmış bir şehrin yeniden ayağa kalkması için çabalarımızı sürdüreceğiz. Ne zaman kendimizi yorgun hissetsek, aklımıza Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı’nın duacı kahramanları gelir. 40 asırlık Türk yurdu Hatay’ın tek rengi mabedimiz olan bayrağımızın kırmızı rengidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu