Ekonomi

Goldman Sachs Dollar General hisse senedi hedefini 169 dolara yükseltti, Satın Al’ı sürdürüyor

Cuma günü Goldman Sachs, Dollar General (NYSE:DG) için görünümünü değiştirerek hisse senedinin fiyat hedefini bir önceki 147 dolardan 169 dolara yükseltti. Bu ayarlama, Dollar General’ın dördüncü çeyrek kazançlarının beklentilerle uyumlu bir şekilde 2024 mali yılı beklentilerini aştığını bildirmesinin ardından S&P’nin %0,2’lik marjinal düşüşünün aksine perakendecinin hisselerinin %5,1 düşüşle kapanmasına rağmen yapıldı.

Yatırım şirketi, indirimli perakendecinin hisseleri üzerindeki Al notunu yineleyerek, yatırımcıların şirketin yönlendirmesine ilişkin endişelerine rağmen güvenini ifade etti. Yatırımcılar, özellikle yönetimin promosyon faaliyetlerinin pandemi öncesi seviyelere dönme olasılığına ilişkin açıklamaları ve yılın ikinci yarısında shrinkte (hırsızlık, hata veya dolandırıcılık nedeniyle envanter kaybı) beklenen iyileşmeye duyulan güven göz önüne alındığında, kılavuzun yeterince muhafazakar olmayabileceği konusunda temkinli davranıyor.

Goldman Sachs analisti, kendi tahminlerinin sadece yaklaşık %1 oranında azalması nedeniyle olumsuz hisse tepkisinin aşırı bir tepki olabileceğini belirtti. Şirketin görünümünü destekleyen, tüketici ortamının iyileşmesi ve Dollar General’in şirket içi çabalarının olumlu etkilerinin satışlarda daha iyi bir ivme göstermeye başlaması gibi faktörler olduğunu vurguladılar.

Analist ayrıca, Dollar General’ın durumunun, şu anda önemli bir ek yatırımın gerekli görülmemesi ile desteklendiğine dikkat çekti. Dahası, şirketin stok seviyeleri olumlu seyrediyor ve bu da firmanın satın alma tavsiyesinin devam etmesinin bir başka nedeni.

Goldman Sachs’ın Dollar General için güncellenmiş 12 aylık fiyat hedefi olan 169$, firmanın şirketin beklentileri konusundaki olumlu duruşunu yansıtıyor ve perakendecinin büyüme ve hissedarlar için değer yaratma potansiyeline olan inancının altını çiziyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-mezitli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu