Teknoloji

Dört Yıl Sonra Geri Gönderdiler! Instagram’ın Kurucularından Yepyeni Bir Uygulama: Artifact

Instagram’ın kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger, şirketten ayrıldıktan 4 yıl sonra yepyeni bir uygulamayla geri döndü. İkilinin yeni uygulamasının odak noktası bu kez fotoğraflar değil, kişiselleştirilmiş bir haber kaynağı.

Kevin Systrom ve Mike Krieger, günümüzün en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram’ın kurucuları.

2010 yılında hayata geçirdikleri uygulama ile isimlerini tüm dünyaya duyuran iki isim, 2012 yılında Instagram’ı Facebook’a 1 milyar dolara sattı.

Satış sonrası şirkette görev alan Kevin Systrom ve Mike Krieger, Facebook yönetimi ile yaşadıkları sorunlar nedeniyle 2018 yılında şirketten ayrıldı.

CEO görevinden ayrılan Systrom, meraklarını ve yaratıcılıklarını keşfetmek için ayrılmalarının nedenini açıkladı.

Bu duyurunun ardından 4 yıl geçti ve ikili yeni bir proje ile gündeme geldi.

Kevin Systrom ve Mike Krieger, yapay zekanın ön planda olduğu “kişiselleştirilmiş haber akışı” sunan Artifact adlı uygulamalarını duyurdu.

Google Reader’a benzer şekilde Artifact, metin içeriği için yeni bir TikTok olarak tanımlanabilir.

Haber, bilgi ve yapay zeka üçlüsünün bir araya geldiği bu platformda her türlü kategoride kendine yer bulan yazılar, kullanıcıların tercihlerine göre şekillenecek.

Şu anda beta aşamasında olan ve bekleme listesi üzerinden erişilebilen uygulamaya web sitesi üzerinden kayıt olunabiliyor.

Artifact’e kayıt olmak için;

ESER

Instagram’ın başarısı düşünüldüğünde Artifact’in hayatımıza neler katacağı merak konusu. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu