Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan 8. Olağanüstü İslam Zirvesi için Suudi Arabistan’a gidiyor! Gazze’yi görüşecekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8. İnanılmaz İslam Zirvesi’ne katılmak üzere bugün Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a gidecek. Erdoğan’ın katılımcılara hitap edeceği tepenin ana gündemi Gazze olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün bir davette bulunarak, “Biz Müslümanlar olarak bugün sesimizi yükseltmezsek ne zaman sesimizi yükselteceğiz?” İfadelerini kullandı.

FİLİSTİN BASKINLARI ELE ALINACAK

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre Erdoğan, İsrail’in başta Gazze olmak üzere işgal altındaki Filistin topraklarına ve Filistin halkına yönelik saldırılarını ele almak amacıyla düzenlenen 8. İnanılmaz İslam Zirvesi’ne katılacak.

ERDOĞAN KATILIMCILARA HESAP VERECEK

Zirvede İslam dünyası temsilcilerinin gelişmelere karşı atılacak somut adımlar konusunda fikir alışverişinde bulunması bekleniyor. Zirve oturumunda konuşma yapacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, toplantı marjında ​​katılımcı cumhurbaşkanlarıyla ikili görüşmelerde bulunması da bekleniyor.

GAZZE’YE DAVET YAPTTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan’da düzenlenen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Liderler Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, İslam dünyasının Gazze’de yaşanan insanlık dramına karşı ses çıkarmamasını eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz Müslümanlar olarak bugün sesimizi yükseltmezsek ne zaman sesimizi yükselteceğiz?” Sözlerini kullandı.

sarayduzuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu