Haber

‘Canımı Erdoğan’a verin’ diyen AK Partili Hacer Çınar: Zamlar sabrımızı tüketti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı bir programda, “Rabbim, canımı ona ver. Annemin ak sütü başkanım gibi sözleriyle de anılan AK Parti Bolu Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar, bir meclis toplantısında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a su fırlatınca zamlara ve hayat pahalılığına “sabrımız tükendi, öfkemiz arttı” sözleriyle tepki gösterdi.

Milletvekili olmasının yanı sıra HAK-İŞ’in Öz-Sağlık İş Sendikası Bolu Şube Başkanı olan Hacer Çınar, sağlık çalışanlarının geçmişe dönük haklarının ödenmesine ilişkin bugün İl Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.

‘ALACAĞINIZI ÖDEMEK İÇİN BİR AN DAHA KAPIDAN ÇIKMADIĞIMIZI BİLMİYORDUK’

Yanındaki sendika üyeleriyle kamera karşısına geçen Çınar, “Bildiğiniz gibi Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan sağlık emekçilerinin yetkili sendikası Öz-Sağlık İş olarak 190 bin personelimiz patron sendikası TÜHİS ile Toplu İş Sözleşmesi’ni imzalayalı 46 gün oldu. Sendika olarak ilk günden beri yeniden masaya oturduk. ‘İşçi fedakarlığını kessin’ dedik, vergi dilimini gösterdik. ülke ekonomisinin zorluğunu gösterdik, alacakların bir an önce ödenmesi için kapı bırakmadık’ dedi.

‘SABRIMIZ BİTTİ, KIZGINLIĞIMIZ BÜYÜDÜ’

ANKA’nın haberine göre Hacer Çınar konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sendika olarak devletin bütün kademelerini erozyona uğrattık. Hesap yapılıyor dediniz. Faizimiz yüzde 200’lere kadar çıktı. Kimsenin almaya cesaret edemediği altın-döviz fiyatları fırladı, herkesin yemek zorunda olduğu domatesin, biberin yüzünü göremedik. Bütün bunlar olurken ekonomik krizle uğraşan devletimize sabretmeye devam ettik. Bu enflasyonist ortam karşısında evimize götüreceğimiz ekmekler pul pul döküldü, eridi ve bitti.”

‘RABBİM, LÜTFEN HAYATIMI ONA VER’

2016 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da katıldığı Dünya Kadınlar Günü 5.

TANJU ÖZCAN’A SU ŞİŞESİ FIRLATTI

Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesinde temizlik görevlisi olarak görev yapan Çınar, 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den Bolu Belediye Meclis Üyesi seçildi. Bu yılın şubat ayında yapılan ve depremzedelere yardım konusunun görüşüldüğü Bolu Belediye Meclis Toplantısı’nda Belediye Başkanı Tanju Özcan’a su şişesi atılarak gündem oldu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu