Haber

Bursa’da çekyatta uyuyan babasını tüfekle öldüren sanık yargılanıyor

Bursa’da, babasını uyurken silahla vurarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına devam edildi.

6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen tutuklu sanık Emirhan Ş. (22), yaşamını yitiren Erkan Ş’nin yakınlarından kimileri ile taraf avukatları katıldı.

Duruşmada şahit olarak dinlenilen sanığın kız arkadaşı Simge B’nin halası Çiğdem B, sanığın iddiasının aksine yeğeni ile Emirhan Ş’nin ailesinin ortasının uygun olduğunu, karşılıklı görüşülerek evlilik hazırlıklarının konuşulduğunu anlattı.

Olay günü kendisinin konutunda kalan yeğeninin odadan ağlayarak çıktığını ve sanığın kendisine tehdit ve şantajla cinsel istismarda bulunduğunu söylediğini aktaran Çiğdem B, “Bizim yanımızda telefonu açarak ‘Ben aileme yaptıklarını söyledim, bana şantaj yapamayacaksın artık’ dedi. Telefondayken ben kendisine bunları yapıp yapmadığını sordum. ‘Evet ama Simge ile evleneceğim’ dedi. Emirhan, Simge’ye onu istemeye geleceklerini bu durumu babası ve amcasına anlatmaması gerektiğini söyledi. Bu telefon konuşması akşam üzeri oldu. Sabah polis Simge’yi aradı, olayı o zaman öğrendik.” diye konuştu.

Olay günü ihbar üzerine konuta giden 112 Acil Servis çalışanı ile ambulans sürücüsü ise Erkan Ş’nin çekyatın üzerinde cansız bedenini bulduklarını, ne olduğunu sorduklarında anne ve oğlunun bir patlama sesi duyduklarını söylediklerini dile getirdi.

Ek savunma hakkı verilen sanık Emirhan Ş, taciz iddiasının doğru olmadığını ancak olay günü birlikteliklerini öğrenen kız arkadaşının halası Çiğdem B’nin kendisini tehdit ettiğini ve 7 gün müddet verdiğini ileri sürdü.

Babasını isteyerek öldürmediğini öne süren sanık, “Sokaktan sesler gelince karşı tarafın kapıya geldiğini düşündüm. Tüfeği aldım, babamla annem yatıyordu. Babamın sol elini kaldırdığını görünce tetiği çektim. Yaptığım için gerçekten pişmanım. Babamı seviyordum. Vurduktan sonra yarasına tampon yaptım sonra da kalp masajıyla onu kurtarmaya çalıştım.” savunmasını yaptı.

Sanığın akıl sıhhatine ait rapor alınmasına ve tutukluluğunun devamına karar veren mahkeme heyeti, belgedeki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

İntihar ihbarıyla gittikleri olay cinayet çıkmıştı

Osmangazi ilçesi Çekirge Mahallesi Çamlık Sokak’ta, 18 Mart gecesi Erkan Ş’nin (45) intihar ettiği ihbarı üzerine olay yerine polis takımları sevk edilmişti. Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği grupları, Erkan Ş’nin, oturma odasındaki koltukta tüfekle vurularak ölmüş olduğunu görmüş, bu sırada evde bulunan Erkan Ş’nin eşi Pınar Ş, mutfaktayken silah sesi duyduğunu belirterek, eşinin intihar ettiğini ileri sürmüştü.

Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında polis, Pınar Ş. ve olay sırasında meskende olmadığını argüman eden oğlu Emirhan Ş’yi gözaltına almıştı.

Simge B. ile evlenmesini istemediği savıyla ortalarında geçen tartışma nedeniyle, çekyatta uyuyan babasını tüfekle vurduğunu itiraf eden Emirhan Ş, çıkarıldığı hakimlikçe “üst soya karşı kasten öldürme” suçlamasıyla tutuklanmış, Pınar Ş. ise isimli denetim kaidesiyle hür bırakılmıştı.

Hakkında dava açılan sanığın “üst soya karşı kasten öldürme” kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mahpusla cezalandırılması isteniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu