Ekonomi

Bursa İnegöl Zabıtası fırsatçılığa göz açtırmıyor

BURSA (İGFA) – Bugüne kadar 25 işletmeye cezai süreç uygulandığı, 3 firmada da haksız yarar tespit edilmesi nedeniyle Ticaret Vilayet Müdürlüğüne bildirildiği açıklandı.

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü grupları, halk sıhhatinin korunması, haksız çıkarın önlenmesi ve genel sistem ve tertibin sağlanması ismine makul aralıklarla gerçekleştirdiği kontrollerini sürdürüyor. Tüm işletmelere yönelik yapılan kontroller kapsamında son olarak marketler mercek altına alındı.

Denetimlere ait yapılan açıklamada, ilçe genelinde tüm marketlerin mercek altına alındığı tabir edildi.

Açıklamada, oluşturulan takımlarla İnegöl’deki tüm marketleri incelemek üzere kapsamlı bir kontrol atağı başlattıkları belirtilirken, “Yapılan kontrollerde bilhassa besin ve paklık eserlerinde fahiş fiyat, etiket, ruhsat, hijyen, genel tertip ve sistem, işgal, işyeri önü etraf kirliliği konularında kontrol yapılmaktadır. Yapılan kontrollerde 25 adet işletmeye etiketsizlik, kasa-etiket uyuşmazlığı, işgal ve genel paklık üzere konularda cezai süreç uygulanmış olup, 3 adet haksız fiyat satışı tespit edilen eserler için ilgili işletmeden savunma tutanağı tanzim edilerek alış ve satış faturaları ile ilgili Ticaret Vilayet Müdürlüğüne sevk edilmiştir” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu