Ekonomi

Bülent Arınç’tan seçimlerle ilgili çarpıcı açıklamalar

Bülent Arınç, AK Parti Manisa İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti’nin en fazla milletvekili ile meclise girmesini istediğini ifade eden Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliğiyle diğer adaylardan sıyrıldığını söyledi.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da Erdoğan kadar hızlı ve doğru karar alıp kararını uygulayacak durumda olmadığını savunan Arınç, “Bizimkinin ortağı yok 9 ortağı var. 7 dediler 9 oldu. 9 nereden çıktı bilmiyorum. Meral Hanım’a 7. 7 diyelim 9 kişi ne demek bilmem biz 7 diyelim Kılıçdaroğlu hemen kararını verip onlara kabul ettirebilecek mi bu olmayacak. Türkiye’deki sistemde böyle ucube bir sistem var.”söz konusu.

Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden seçileceğine inandığını belirterek, şöyle konuştu: “O kadar ilçe gezdim herkes ‘Nasıl yönetecekler ülkeyi. Cumhurbaşkanımız Allah’ın izniyle yeniden seçilecektir” diyerek güzel hizmetine ‘Nerede kalmıştık?sözlerini kullandı.

Arınç, AK Parti’nin oy durumuyla ilgili soruya, “Oy kaybetmiyoruz. İnsanların kafasında bazı düşünceler var. Hayat pahalılığı ve ekonomik sıkıntılar var. Esnaf, emekliler ve asgari ücretliler için alınan tedbirler gerektiğinde alınıyor. Şimdi mitinglerde sayı kalabalığı var. manipülatif bir bilgidir. AK Parti’nin 1. parti olduğuna inanıyoruz ve aldığımız sonuçların da bunu göstereceğini umuyoruz. Kimse kendini darı ambarında görmesin. AK Parti’nin oyu kimseye kolay gitmez.”dedi.

Arınç, geçmişte HDP’ye oy verenlerin bu seçimde de AK Parti’yi tercih edeceğine inandığını belirtti. “Bir kere HDP bu seçimlere HDP olarak katılmıyor. Yeşil Sol diye bir partide yer alıyorlar. Eski HDP tabanının Yeşil Sol’da çok az temsil edileceğini düşünüyorum. Çünkü HDP’nin muhafazakar Kürt seçmeni yeşille olabilir ama solla olamaz.”söz konusu.

HÜDA PAR ile ilgili sorulan soru üzerine Arınç, “Bu parti kurulalı 9-10 yıl oldu. Bugüne kadar hiçbir şey konuşulmazken, Cumhur İttifakı’na girerken ‘Vay Hizbullahçılar, vay katiller’ diyenler yanlış bir şey yapmıyorlar. Saçma sapan konuşuyorlar, kırıyorlar. hızlı.”sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu