Haber

Bakan Dönmez, doğalgaz hizmetinin alındığı Ceylanpınar’da ailesiyle çay içti.

Enerji ve Konvansiyonel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde doğalgaz ikmal töreninin ardından ailesiyle birlikte ‘doğalgaz ateşinde demlenmiş’ çay içti.

Bakan Dönmez, Ceylanpınar’a doğalgaz sevkiyatı için dün düzenlenen törene katıldı. Törenin ardından 15 Temmuz Mahallesi’nde oturan Ferhan ve Esmahan Çelik çiftin evini ziyaret etti.

Dönmez’e doğalgazlı ocakta hazırlanan çay ve tatlılar ikram edildi.

Bakan Dönmez, Şanlıurfa’da Ceylanpınar ve Akçakale ile birlikte doğalgaz arz edilen ilçe sayısının 9’a çıktığını söyledi.

Yakın zamanda diğer ilçelere de doğalgaz verileceğine dikkat çeken Bakan Dönmez, şunları kaydetti:

“Ceylanpınar ve Akçakale’ye doğalgaz ulaştırmaya başladık. Kalan mahallelere de doğalgaz ulaştırma çalışmalarımız devam ediyor. Gazı aldığımız yerler ve iller daha rahat nefes alsınlar. Çocuklarımız, gençlerimiz daha rahat sokağa çıkıyor, Yaşlılarımız da. Havanın temizliğini de hissedeceksiniz.”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Esmahan Çelik, “Evimizde ilk kez doğalgaz kullanmaya başladık. Çok mutlu olduk. Bize ve halkımıza bu hizmeti sağlayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanımız Fatih Dönmez’e teşekkür ediyoruz.” semt.” söz konusu.

Ferhan Çelik de doğalgaza kavuştukları için çok mutlu olduklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Ziyarette Bakan Dönmez, Çelik ailesine günün anısına ikramlarda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu