Haber

ALO 181 Çağrı Merkezi’nden 640 bin 795 çağrının karşılanması

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın çağrı merkezi ‘ALO 181’ ile yılın ilk 6 ayında 640 bin 795 çağrı cevaplandı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; Bakanlık bünyesinde hizmet veren ‘ALO 181’ çağrı merkezi ile 2023’ün ilk yarısında 640 bin 795 çağrı kaydedildi. ALO 181 çağrı merkezini arayan vatandaşlar, konut projeleri, tapu, deprem sonrası hasar tespit çalışmaları, deprem bölgesinde başlatılan ‘Yerinde Dönüşüm’ projesi ve çevre kirliliği hakkında bilgilendiriliyor. ALO 181 üzerinden vatandaşlar tapu ve kadastro işlemlerinde kolayca randevu alabilir ve Web Tapu üzerinden başvuru yapabilir. Çağrı merkezi de depremzedeler tarafından yoğun bir şekilde arandı. Bakanlığın 17 Temmuz’da hayata geçirdiği ‘Yerinde Dönüşüm’ projesi için ALO 181’i arayan 8 bin 472 afetzede, konuyla ilgili bilgi aldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bakanlığımız bünyesindeki ALO 181 Davet Merkezi ile tapu randevusu, Web tapu başvurusu süreçlerini kolaylaştırıyor, ‘Yerinde Dönüşüm’ projemizle ilgili soruları yanıtlıyoruz.

Yönetim Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Dr. Ebru Köseoğlu, vatandaşların hafta içi 08.00-18.00 saatleri arasında davet merkezinden tapu randevusu alabildiğini belirterek, “Vatandaşlarımız tapu ile ilgili her türlü bilgiyi ALO 181 üzerinden alıyor. ALO 181 Çağrı Merkezi üzerinden Web tapu üzerinden satış işlemlerini gerçekleştirebiliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu