Haber

Alaşehir Belediyesi Temizlik Çalışmalarını Sürdürüyor

Manisa’nın Alaşehir Belediyesi tarafından ilçe sokaklarının her daim temiz görünmesi için çöp sıkıştırma araçları gece ve gündüz vardiyalı olarak çalıştırılırken, 87 mahallede çevre temizlik görevlileri ana yol ve caddeleri temizliyor.

Alaşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından ilçe genelinde temizlik çalışmaları kesintisiz olarak yapılıyor. Kent merkezi başta olmak üzere ana cadde, cadde ve mahallelerde genel temizlik çalışması yapan ekipler, vatandaşları bilinçli olmaları konusunda uyarıyor. İlçe genelinde çalışmalarını titizlikle yürüten gruplar, çift vardiya halinde çalışıyor. Çöp sıkıştırıcıları gece gündüz vardiyalı çalışırken, çevre temizlik işçileri 87 mahallede otoyolları ve sokakları temizliyor. Ayrıca her mahallede görevlendirilen temizlik personeli sorumluluk alanlarında düzenli olarak temizlik yapmaktadır.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, “Temizlik çalışanlarımızın kesintisiz çalışmaları sonucunda şehrimiz her zaman temiz kalacak. Temizlik İşleri Birimi’ne bağlı ekiplerimiz ana cadde ve ara sokaklara yeterince görev yapıyor. genel temizlik çalışmalarının yanı sıra şehrinizin her zaman temiz kalmasını sağlamaktayız.İlimiz parklar ve caddelerle doludur.Örnek bir şehir olmaya devam edecektir.Başta birim amirlerimiz olmak üzere tüm temizlik görevlilerine teşekkür ederim.Bizler vatandaşlarımızın da ellerinden geldiğince temizlik görevlilerimize destek vermesini temenni ediyorum.”

Başkan Öküzcüoğlu da vatandaşları uyararak, “Her mahallede ve sokağımızda yeteri kadar çöp kutusu var. Çöplerimizi mutlaka çöp bidonlarına atalım. Ayrıca çöpteki cam ve pil artıklarını da çöp bidonlarına atmayalım. pillerin patlaması, camların sokak hayvanlarının yaralanması ve geri dönüşüm işçilerinin yaralanma olasılığı.Bu nedenle çöpleri ayırıp pilleri ve cam atıkları geri dönüşüm kutularına atalım.Cam atıkları geri dönüştürülebilir atıkların çöp konteynırlarında değil, ilçemizde bulunan cam atık geri dönüşüm kumbaralarındaki cam atıkları, dokuma kumbaralarındaki dokuma elbise atıkları, pil ve atık yağlar için yapılan temizlikler şantiyemizde birinci sınıf olup, çöp toplama merkezine getirebilirlerse, atıklarımızı daha sağlıklı bir şekilde değerlendirerek israfın önüne geçeceğiz” dedi. – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu