Haber

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten İsrail’in Cibaliye Mülteci Kampı saldırısına tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail’in Gazze’deki Cibaliye Mülteci Kampı’na yönelik saldırısını “tasarlanmış bir katliam” olarak kınadı.

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İsrail’in sivillerin ve masum insanların yaşadığı Cibaliye Mülteci Kampı’na yönelik vahşi saldırısını kınadıklarını belirtti.

“İNSANLIK İÇİN BİR UTANÇTIR”

En temel insani değerleri ve uluslararası hukuku hiçe sayan bu vahşi saldırının planlı bir katliam olduğunu kaydeden Çelik, “‘İsrail ordusuna kırmızı çizgi ilan etmiyoruz’ diyen devletler de bu katliamı teşvik etmiştir. İsrail’in kendini savunma hakkından bahseden devletler, Gazzeli hanım “Ve çocukların yaşam hakkından bahsetmemek insanlık ayıbıdır. ‘Ateşkes teklif etmiyoruz’ diyerek İsrail’e daha fazla silah gönderenler katliam politikası izliyor.” dedi.

CIBALİYE MÜLTECİ KAMPINDA 100 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail ordusunun Cibaliye Mülteci Kampı’na düzenlediği saldırıda ilk belirlemelere göre 100 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Bakanlığın Telegram hesabından yapılan açıklamada, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliye Mülteci Kampını hedef aldığı bildirildi. Açıklamada, ilk tahminlere göre 100 kişinin hayatını kaybettiği ve kamptaki sivil yerleşim yerlerinden 6 Blok Mahallesi’nin tamamen yıkıldığı kaydedildi. Açıklamada çok sayıda kişinin yaralandığı, ölü ve yaralıların Endonezya Hastanesi’ne sevk edildiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu